cena/jakość: 5/5

Kup tutaj!
Porównaj preparaty »

Które leki uspokajające mi pomogą? Ranking 2019

Które leki uspokajające mi pomogą?

We współczesnym świecie człowiek narażony jest na wiele sytuacji stresowych, których nie sposób uniknąć. Problemy zaczynają się w domu od krótkiej kłótni z partnerem, złej oceny dziecka poprzez nieprzyjemną wymianę zdań z szefem i długi korek na drodze. Wiele małych sytuacji składa się na obraz trudnego i wykańczającego dnia, dlatego osoby, które doświadczają takich emocji poszukują szybkich i trwałych rozwiązań.


Spis treści:

Wybór leków uspokajających nie jest łatwy

Ze względu na brak czasu najlepszym sposobem wydają się być tabletki uspokajające bez recepty. W zależności od zastosowanych składników ich działanie naprawdę może niwelować stany niepokoju, zdenerwowania i przynosić ulgę. Nierzadko oprócz właściwości uspokajających są to też tabletki na lepsze samopoczucie bez recepty.

Ziołowe leki uspokajające bez recepty

Dobre tabletki uspokajające bez recepty to takie, które przynoszą oczekiwany efekt, czyli spokój i obniżają napięcie nerwowe. Co powinny zawierać leki na uspokojenie bez recepty, aby faktycznie przyniosły oczekiwane ukojenie? Częstym składnikiem jest korzeń kozłka lekarskiego, który można zakupić w postaci tabletek, ziół do zaparzania lub kropli (znane szerzej pod nazwą krople walerianowe) albo płynu doustnego.

Największy efekt uspokojenia przypisuje się wyciągom wodnym oraz wodnoalkoholowym, zioło nie powoduje zaburzenia koncentracji ani senności, więc kierowcy mogą go bez obaw używać.

Tabletki na uspokojenie bez recepty – mocne składniki

Skład takowych tabletek powinien przede wszystkim opierać się o naturalne składniki, których substancje aktywne stopniowo i skutecznie wpłyną na nasz organizm. Na jakie składniki zwrócić uwagę? Najlepiej, żeby te były w formie czystej lub pochodnej:

 1. euterpa warzywna (jej owoce znane jako jagody acai),
 2. liść melisy (melissa officinalis),
 3. olejek melisowy (najlepiej z melissae folium),
 4. ziele męczennicy (passiflora incarnata),
 5. szyszka chmielu (humulus lupulus)
 6. lupulina (pilus glandulosus Lupuli),
 7. ziele serdecznika (leonurus cardiaca),
 8. korzeń arcydzięgla (angelica archangelica).

Wszystkie te elementy mogą współtworzyć tabletki, syropy czy nalewki. Część można wykorzystywać do naparów i inhalacji czy stanowić składnik świec zapachowych. Ziołowe środki uspokajające bez recepty mają dobre działanie, jednak na efekt należy poczekać dłużej, stosując terapię bardzo regularnie, w przypadku szybkich efektów lepiej sprawdzają się pozostałe leki uspokajające bez recepty.

Tabletki uspokajające bez recepty, 7 typów naszych czytelników

Leki na uspokojenie bez recepty ranking może być bardzo indywidualny, choć często poprzez zastosowanie silnych składników odpowiednie działanie dotyczy większości użytkowników. Wśród popularnych leków na uspokojenie niewymagających recepty wymienia się kolejno:

1. Neuromood

neuromood

Określony preparat oparty jest wyłącznie na naturalnym składzie. Charakteryzuje się dużą skutecznością działania. Rezultaty związane z zastosowania określonego środka pojawiają się bardzo szybko. Neuromood zawiera w swojej zawartości wiele witamin oraz mikroelementów, które mają postać wysoko biodostępną. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega 3, kwasu foliowego, witaminy B6, cynku oraz magnezu, wpływa on na zapewnienie pozytywnego nastroju oraz relaksacji organizmu. Określony środek powoduje utrzymanie prawidłowej funkcji immunologicznej oraz równowagi emocjonalnej. Obecność kurkuminy zapewnia utrzymanie zdrowego poziomu serotoniny oraz dopaminy, a także jest wsparciem dla zdrowia oraz funkcjonowania neuronów. Ponadto zawartość chromu wspiera pamięć oraz funkcje poznawcze organizmu. Skład produktu nie powoduje on działań niepożądanych.

Więcej o Neuromood na stronie producenta: https://neuromood.pl/

2. Stabliss

Kapsułki Stabliss powstały z myślą o ludziach, którzy mają natrętny problem ze stresem w dzisiejszych czasach. Jest to produkt dedykowany przede wszystkim osobom, które narażone są na długotrwałe zdenerwowanie i mają problem z naturalnym uspokojeniem. Jak dobrze wiemy przekłada się to na znaczne zaburzenia codziennego funkcjonowania.

W główny skład Stabliss wchodzi przede wszystkim  wyciąg z jagód acai, które stanowią bogate źródło enzymów wspomagających długi, spokojny sen i naturalną walkę ze stresem. Pobudza ona ponadto w sposób sukcesywny  produkcję serotoniny i melatoniny w organizmie – znanych jako hormony szczęścia. Ponadto ogromnym plusem Stabliss jest oddziaływanie na naturalny ukłąd odpornościowy organizmu oraz stabilizację ciśnienia krwi, co w rzeczywisty i błyskawiczny sposób przekłada się na wzmocnienie wytrzymałości psychofizycznej organizmu.

Dodatkowe informacje i zakup Stabliss możliwy na stronie producenta: https://stabliss.pl/

3. Valused

Opisywany środek leczniczy zawiera w swoim składzie trzy wyciągi roślinne: z korzenia kozłka lekarskiego, wyciąg suchy z ziela męczennicy, a także z szyszek chmielu. Określone składniki zawarte w preparacie powodują działanie uspokajające oraz ułatwiające zasypianie. Ponadto łagodzi on symptomy w stanach napięcia nerwowego. W przypadku stosowania określonego środka mogą pojawić się zaburzenia żółądkowo-jelitowe u osób które źle znoszących korzeń kozłka lekarskiego. Mogą także wystąpić nudności, a ponadto przyspieszenie akcji serca po spożyciu ziela męczennicy.

Produkt dostępny w większości internetowych aptek

4. Positivum

Preparat leczniczy zawiera w swoim składzie trzy rodzaje wyciągów roślinnych: z ziela melisy, szyszek chmielu, a także krokusa uprawnego. Określony lek uzupełnia codzienną dietę w elementy, które wpływają korzystnie na samopoczucie. Ponadto składniki wpływają łagodząco na stany napięcia nerwowego. Formuła leku charakteryzuje się właściwościami wyciszającymi, które pozytywnie oddziałują na osiągniecie stanu uspokojenia oraz odprężenia. W pewnych przypadkach produkt może powodować nadwrażliwość oraz uczulenia.

5. Kalms

Jest to naturalny środek leczniczy, który zawiera w swoim składzie wyciąg z kozłka lekarskiego, z korzenia goryczki żółtej oraz sproszkowane szyszki chmielu. Stosowanie określonego preparatu przyczynia się do usunięcia problemów związanych z trudnościami w zasypianiu. Wykorzystywany także w stanach lękowych. Ponadto działa jako lek rozkurczowy w obszarze układu pokarmowego, moczowego, a także naczyń obwodowych. Zawartość szyszek chmielu powoduje uspokojenie nerwów przez hamujący wpływ na czynność kory mózgowej. Są one także pomocne w stanach zmęczenia oraz ogólnego wyczerpania. Stosowanie preparatu może wywołać nadwrażliwość oraz uczulenia.

6. NeoMag Stres

Preparat uwzględnia w swojej zawartości witaminę B5, magnez, wyciąg z ziela melisy, a także z szyszek chmielu. Składniki zawarte w określonym środku leczniczym działają wspomagająco w utrzymaniu dobrego nastroju, a ponadto zdrowego funkcjonowania układu nerwowego. Preparat może wywołać stany nadwrażliwości na składniki w nim zawarte.

7.  Melisa Plus

W składzie leku znajdziemy wyciąg z liści melisy, jony magnezu, oraz witaminę B6. Składniki zawarte w preparacie wspomagają procesy przemiany materii. Ponadto lek wpływa korzystnie na układ nerwowy, przyczyniając się tym samym do łagodzenia stanów napięcia. Melisa Plus w niektórych przypadkach może powodować uczulenia oraz stany nadwrażliwości.

Najsilniejsze leki uspokajające bez recepty – Neuromood

Neuromood działa niemalże natychmiast po zastosowaniu tabletek, poprawia nastrój, łagodzi stres, badane osoby prawie nie wykazały skutków ubocznych. Ten produkt wybierany przez klientów naprawdę przynosi ulgę i jest chętnie polecany. Jeśli szukasz tabletki na uspokojenie bez recepty mocne, to należy zawsze przeczytać skład, który zawiera szereg cennych informacji. Najsilniejsze leki uspokajające bez recepty to te, które zawierają dużą ilość ekstraktów z ziół lub większą ilość połączonych ze sobą w całość ziołowych składników.

Podsumowując

Wymienione wyżej leki są najczęściej stosowane i określa się je jako najbardziej skuteczne. W tym zestawieniu należy wyróżnić tabletki Neuromood, które mocno cechują się na tle pozostałych jeszcze bardziej selektywnie wartościowym składem i szybkością działania. Najprościej ten środek można określić jako aktualnie najlepsze tabletki na lepsze samopoczucie bez recepty. Mimo wszystko zachęcamy Was do samodzielnego wyboru produktu i przetestowaniu tego, co sprawdzi się w Waszym przypadku.

Źródła:
 1. Dymura, Krzysztof, Jarosław Woroń, and Andrzej Skowroński. “Leki a prowadzenie pojazdów.” Bezpieczeństwo. Teoria i Praktyka 3 (2013): 51-63.
 2. Dobrogowski, Jan, et al. “Zasady kojarzenia leków w terapii bólu.” Palliative Medicine in Practice 1.1 (2007): 6-15.

18 Odpowiedzi do Które leki uspokajające mi pomogą? Ranking 2019

 1. Sebastian pisze:

  Jakoś “mocne składniki” same w sobie w zwykłej formie na mnie nie działały. Nie wiem czy to wina moja, czy po prostu nieefektywności naturalnych “preparatów”.

  • Mati pisze:

   Zależy do czego je chciałeś użyć kolego!

   • początkująca pisze:

    Trochę nie zrozumiałam na początku co miałeś na myśli, ale po dłuższym przemyśleniu… wydaje mi się, że nie na każdego w tym samym stopniu działa dany preparat uspokajający. Stąd też rozbieżność wielu opinii. Faktem jednak jest, że preparaty, których kompozycja składa się z silnego psychoaktywnie składnika zawsze będą negatywnie wpływać na percepcję pacjenta i otumaniać.
    Składniki bardziej naturalne z kolei będą bardziej delikatne w swoim działaniu. Ostatecznie pod względem składników, które nie mają silnego działania zaburzającego percepcję, a są po prostu skomponowane z naturalnych składników bardzo potrzebnych do normalnego funkcjonowania, bardzo dobrze wypada Stabliss. Opinie o nim dają do myślenia, polecam zagłębić się w temat.

    • Anita Z. pisze:

     Stabliss faktycznie ma sporo pozytywnych opinii, ale martwi mnie, że ma dość monotonny skład. Zawiera przede wszystkim jagody acai. Rozumiem, że przez ostatnie lata był na nie straszny boom, ale żeby przypisywać im wszystkie cudowne właściwości? Hm. 🙂
     Rzuciłam okiem na stronę https://neuromood.pl/ i taki Neuromood ma o wiele bogatszy skład. I pewnie to na taki preparat się zdecyduję. Nie wyobrażam sobie płacić ponad 100 złoty za same jagody acai. 🙂

     • Robert1988 pisze:

      Witam, mało osób o tym wie, ale jako internista czuję się nieco w obowiązku o tym napisać.
      JAGODY ACAI bardzo często powodują alergie. Z racji tego, że jednak palmy z owocami acai nie rosną w Europie, to wiele osób może nawet nie wiedzieć, że taka alergia istnieje.
      Do tego kłopoty z wpływem jagód na rezonans magnetyczny. Dłuższy temat, jednak wszystko sprowadza się do tego, żeby o wszystkim informować swoich lekarzy.

      A i okiem na Neuromood rzuciłem – jeden z ciekawszych składników, czyli ekstrakt z szafranu. W skrócie – udokumentowano jego właściwości antydepresyjne, dlatego polecam poczytać https://dietetycy.org.pl/szafran/ 🙂

 2. Agniecha pisze:

  Całkiem fajny ten Neuromood, podoba mi się, że nie ma żadnych efektów dodatkowych. Nie lubie ryzykować

  • Magda pisze:

   Też mnie to do niego przekonało. Jestem po swoistej kuracji i ogółem nie zamierzam z niego rezygnować. Na wszystkie moje stresowe sytuacje jest jak znalazł.

   • bożenka70 pisze:

    Wszystko super, tylko naprawdę tego nie da się nigdzie dostać!!! W aptece mi też nie mogli pomóc. To jak to jest??? Można kupić Neuromood, czy nie można???

   • bożenka70 pisze:

    Ehhh!!! Szkoda, że nikt mi nie pomógł! Sama sobie pomóc musiałam!!! Kupiłam Stabliss, ale będę obserwować, czy neuromood jest w dalszym ciągu niedostępny!

 3. Weronika pisze:

  Witam. Prosze o informacje gdzie dostane te tabletki pytam w aptekach ale mowia ze nie ma takich. Zmienila sie nazwa czy cos takiegi ? wiadomo moze cos

 4. Zodiacc pisze:

  Szkoda, że wcześniej nie zauważyłem tej informacji, że Neuromood tymczasowo wycofali… Kupiłbym go więcej na zapas. Inne środki uspokajające mnie straszliwie zmulały, a Neuromood tak nie działał. Nie wiem, jak teraz przeżyję do wiosny. :/

  • maja1989 pisze:

   Do Zodiacc:
   Byłam w podobnej sytuacji. Niefajnie, jak nie ma wcześniej uprzedzenia ze strony producenta. Chwilę pomęczyłam się z Kalmsem, ale po tym, jak o mało nie zasnęłam za kierownicą (na szczęście nikomy nic się nie stało) to zamówiłam Stabliss. Było nie najgorzej, ale to ciągle nie było to… na pewno wiecie o co mi chodzi. Apatia, zmęczenie, bóle głowy, nieee. I pomyśleć, że to wszystko przez rodziców i te głupie studia i pracę…. Potem trafiłąm tutaj i zamówiłam Neuromood I polecam go serdecznie! Wreszcie poczułam się o wiele bardziej spokojna a przy tym jakaś taka… żywsza. Jeśli rozumiecie, co mam na myśli. 🙂
   Ostatecznie już nawet nie wiem, kiedy udało mi się przestać stosować preparaty na uspokojenie… ale wiem jedno, bez Neuromooda na pewno bym się dalej męczyła ze środkami, które g.. by wniosły i dalej nie wychodziła bym z domu… Jak byś chciał wiedzieć coś więcej to pisz na mojego osobistego maila [email protected] nie wiem czy pomogę, ale mogę opowiedzieć cokolwiek o tych preparatach co wspomniałam

 5. Coco pisze:

  Muszę dodać coś od siebie…
  Może nie przetestowałam wszystkich na świecie preparatów na uspokojenie, ale mogę wypowiedzieć się o NeoMag Stres i Valused. Jedno i drugie nie jest warte w ogóle pieniędzy. Zobaczcie sobie tylko, jak dużo rodzajów NeoMaga jest na rynku… Oni tylko robią pieniądze wypuszczając kolejne wersje magnezu… Bo przecież ostatecznie rozchodzi się o magnez. A Valused to samo – znikome działanie, bardziej na zasadzie placebo. Tego na pewno nie mogę Wam polecić.

 6. ernest wałbrzych pisze:

  Właśnie jestem po kuracji Kalms. Najgorsze jest to, że mało co pamiętam z tamtego okresu, bo chodziłem przez większość czasu śnięty i zmulony. Jasne, uspokajał mnie, ale też niesamowicie otępiał. Kompletnie z tego nie jestem zadowolony. Czy na tym świecie istnieją jeszcze preparaty, które nie otumaniają w ten sposób?… Mam wrażenie, że są tylko takie, u których uspokojenie = otępienie.

  • Bartoszov pisze:

   Tabsy, które otumaniają to z reguły tabletki starej daty. Najczęściej leki, które powinny zostac już dawno wycofane, bo za dużo mają IMO skutków ubocznych.
   Ale spokojnie, jeszcze na rynku są kapsułki, które nie mają takich skutków ubocznych. To zupełnie jak z lekami na alergię – wiele z nich już nie ma tego “otumaniającego” i nasennego działania.

   Na szczęście nawet dla nas – szarych ludzi są dostępne kapsułki, które zmniejszają stres a nie powodują, że przesypiasz całe życie 🙂

   • ernest wałbrzych pisze:

    Zgadzam się, ale przydałoby się poznać jakieś konkretne nazwy tych preparatów. 😛
    Pozdrawiam

    • Bartoszov pisze:

     Na… spokojnie 🙂 mogę Ci polecić z powyższej listy Neuromood, bo tylko ten zażywałem. Właśnie z racji skutków ubocznych tj. senność nie mogę brać i unikam jak ognia preparatów, które ją powodują – jestem instruktorem jazdy, więc 12h spędzam codziennie w samochodzie. Przy tym jestem odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale i za kursanta, czy inne pojazdy na drodze. Neuromood był właśnie na tyle bezpieczny, że nie czułem po nim ani trochę zmęczenia. Oczywiście pierwszego dnia, jak go zażywałem to była niedziela, więc na spokojnie mogłem go przetestować. 🙂
     I naprawdę, po nim żaden kursant nie jest w stanie podnieść mi ciśnienia. Jestem oazą spokoju, jak to się mówi. 🙂
     A trochę się naszukałem swojego… “ideału” że tak powiem. Właśnie z racji takiej, a nie innej pracy.

     Nie wiem, czy ktoś dalej będzie czytał moje wypociny więc może po prostu zostawię stronkę, gdzie są same informacje o nim https://neuromood.pl/. Żeby nie było, ze bajkopisarstwem też się zajmuję. 🙂

     • ernest wałbrzych pisze:

      O. I takie konkrety chciałem usłyszeć.
      Dzięki wielkie, poczytam sobie.
      Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

forty + = forty four