Które leki uspokajające mi pomogą? Ranking 2021

Które leki uspokajające mi pomogą?

We współczesnym świecie człowiek narażony jest na wiele sytuacji stresowych, których nie sposób uniknąć. Problemy zaczynają się w domu od krótkiej kłótni z partnerem, złej oceny dziecka poprzez nieprzyjemną wymianę zdań z szefem i długi korek na drodze. Wiele małych sytuacji składa się na obraz trudnego i wykańczającego dnia, dlatego osoby, które doświadczają takich emocji poszukują szybkich i trwałych rozwiązań.

Spis treści:

Wybór leków uspokajających nie jest łatwy

Ze względu na brak czasu najlepszym sposobem wydają się być tabletki uspokajające bez recepty. W zależności od zastosowanych składników ich działanie naprawdę może niwelować stany niepokoju, zdenerwowania i przynosić ulgę. Nierzadko oprócz właściwości uspokajających są to też tabletki na lepsze samopoczucie bez recepty.

Ziołowe leki uspokajające bez recepty

Dobre tabletki uspokajające bez recepty to takie, które przynoszą oczekiwany efekt, czyli spokój i obniżają napięcie nerwowe. Co powinny zawierać leki na uspokojenie bez recepty, aby faktycznie przyniosły oczekiwane ukojenie? Częstym składnikiem jest korzeń kozłka lekarskiego, który można zakupić w postaci tabletek, ziół do zaparzania lub kropli (znane szerzej pod nazwą krople walerianowe) albo płynu doustnego.

Największy efekt uspokojenia przypisuje się wyciągom wodnym oraz wodnoalkoholowym, zioło nie powoduje zaburzenia koncentracji ani senności, więc kierowcy mogą go bez obaw używać.

Tabletki na uspokojenie bez recepty – mocne składniki

Skład takowych tabletek powinien przede wszystkim opierać się o naturalne składniki, których substancje aktywne stopniowo i skutecznie wpłyną na nasz organizm. Na jakie składniki zwrócić uwagę? Najlepiej, żeby te były w formie czystej lub pochodnej:

 1. euterpa warzywna (jej owoce znane jako jagody acai),
 2. liść melisy (melissa officinalis),
 3. olejek melisowy (najlepiej z melissae folium),
 4. ziele męczennicy (passiflora incarnata),
 5. szyszka chmielu (humulus lupulus)
 6. lupulina (pilus glandulosus Lupuli),
 7. ziele serdecznika (leonurus cardiaca),
 8. korzeń arcydzięgla (angelica archangelica).

Wszystkie te elementy mogą współtworzyć tabletki, syropy czy nalewki. Część można wykorzystywać do naparów i inhalacji czy stanowić składnik świec zapachowych. Ziołowe środki uspokajające bez recepty mają dobre działanie, jednak na efekt należy poczekać dłużej, stosując terapię bardzo regularnie, w przypadku szybkich efektów lepiej sprawdzają się pozostałe leki uspokajające bez recepty.

Tabletki uspokajające bez recepty, 7 typów naszych czytelników

Leki na uspokojenie bez recepty ranking może być bardzo indywidualny, choć często poprzez zastosowanie silnych składników odpowiednie działanie dotyczy większości użytkowników. Wśród popularnych leków na uspokojenie niewymagających recepty wymienia się kolejno:

1. Neuromood

neuromood

Określony preparat oparty jest wyłącznie na naturalnym składzie. Charakteryzuje się dużą skutecznością działania. Rezultaty związane z zastosowania określonego środka pojawiają się bardzo szybko. Neuromood zawiera w swojej zawartości wiele witamin oraz mikroelementów, które mają postać wysoko biodostępną. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega 3, kwasu foliowego, witaminy B6, cynku oraz magnezu, wpływa on na zapewnienie pozytywnego nastroju oraz relaksacji organizmu. Określony środek powoduje utrzymanie prawidłowej funkcji immunologicznej oraz równowagi emocjonalnej. Obecność kurkuminy zapewnia utrzymanie zdrowego poziomu serotoniny oraz dopaminy, a także jest wsparciem dla zdrowia oraz funkcjonowania neuronów. Ponadto zawartość chromu wspiera pamięć oraz funkcje poznawcze organizmu. Skład produktu nie powoduje on działań niepożądanych.

Więcej o Neuromood na stronie producenta: https://neuromood.pl/

2. Stabliss

Kapsułki Stabliss powstały z myślą o ludziach, którzy mają natrętny problem ze stresem w dzisiejszych czasach. Jest to produkt dedykowany przede wszystkim osobom, które narażone są na długotrwałe zdenerwowanie i mają problem z naturalnym uspokojeniem. Jak dobrze wiemy przekłada się to na znaczne zaburzenia codziennego funkcjonowania.

W główny skład Stabliss wchodzi przede wszystkim  wyciąg z jagód acai, które stanowią bogate źródło enzymów wspomagających długi, spokojny sen i naturalną walkę ze stresem. Pobudza ona ponadto w sposób sukcesywny  produkcję serotoniny i melatoniny w organizmie – znanych jako hormony szczęścia. Ponadto ogromnym plusem Stabliss jest oddziaływanie na naturalny ukłąd odpornościowy organizmu oraz stabilizację ciśnienia krwi, co w rzeczywisty i błyskawiczny sposób przekłada się na wzmocnienie wytrzymałości psychofizycznej organizmu.

Dodatkowe informacje i zakup Stabliss możliwy na stronie producenta: https://stabliss.pl/

3. Valused

Opisywany środek leczniczy zawiera w swoim składzie trzy wyciągi roślinne: z korzenia kozłka lekarskiego, wyciąg suchy z ziela męczennicy, a także z szyszek chmielu. Określone składniki zawarte w preparacie powodują działanie uspokajające oraz ułatwiające zasypianie. Ponadto łagodzi on symptomy w stanach napięcia nerwowego. W przypadku stosowania określonego środka mogą pojawić się zaburzenia żółądkowo-jelitowe u osób które źle znoszących korzeń kozłka lekarskiego. Mogą także wystąpić nudności, a ponadto przyspieszenie akcji serca po spożyciu ziela męczennicy.

Produkt dostępny w większości internetowych aptek

4. Positivum

Preparat leczniczy zawiera w swoim składzie trzy rodzaje wyciągów roślinnych: z ziela melisy, szyszek chmielu, a także krokusa uprawnego. Określony lek uzupełnia codzienną dietę w elementy, które wpływają korzystnie na samopoczucie. Ponadto składniki wpływają łagodząco na stany napięcia nerwowego. Formuła leku charakteryzuje się właściwościami wyciszającymi, które pozytywnie oddziałują na osiągniecie stanu uspokojenia oraz odprężenia. W pewnych przypadkach produkt może powodować nadwrażliwość oraz uczulenia.

5. Kalms

Jest to naturalny środek leczniczy, który zawiera w swoim składzie wyciąg z kozłka lekarskiego, z korzenia goryczki żółtej oraz sproszkowane szyszki chmielu. Stosowanie określonego preparatu przyczynia się do usunięcia problemów związanych z trudnościami w zasypianiu. Wykorzystywany także w stanach lękowych. Ponadto działa jako lek rozkurczowy w obszarze układu pokarmowego, moczowego, a także naczyń obwodowych. Zawartość szyszek chmielu powoduje uspokojenie nerwów przez hamujący wpływ na czynność kory mózgowej. Są one także pomocne w stanach zmęczenia oraz ogólnego wyczerpania. Stosowanie preparatu może wywołać nadwrażliwość oraz uczulenia.

6. NeoMag Stres

Preparat uwzględnia w swojej zawartości witaminę B5, magnez, wyciąg z ziela melisy, a także z szyszek chmielu. Składniki zawarte w określonym środku leczniczym działają wspomagająco w utrzymaniu dobrego nastroju, a ponadto zdrowego funkcjonowania układu nerwowego. Preparat może wywołać stany nadwrażliwości na składniki w nim zawarte.

7.  Melisa Plus

W składzie leku znajdziemy wyciąg z liści melisy, jony magnezu, oraz witaminę B6. Składniki zawarte w preparacie wspomagają procesy przemiany materii. Ponadto lek wpływa korzystnie na układ nerwowy, przyczyniając się tym samym do łagodzenia stanów napięcia. Melisa Plus w niektórych przypadkach może powodować uczulenia oraz stany nadwrażliwości.

Najsilniejsze leki uspokajające bez recepty – Neuromood

Neuromood działa niemalże natychmiast po zastosowaniu tabletek, poprawia nastrój, łagodzi stres, badane osoby prawie nie wykazały skutków ubocznych. Ten produkt wybierany przez klientów naprawdę przynosi ulgę i jest chętnie polecany. Jeśli szukasz tabletki na uspokojenie bez recepty mocne, to należy zawsze przeczytać skład, który zawiera szereg cennych informacji. Najsilniejsze leki uspokajające bez recepty to te, które zawierają dużą ilość ekstraktów z ziół lub większą ilość połączonych ze sobą w całość ziołowych składników.

Podsumowując

Wymienione wyżej leki są najczęściej stosowane i określa się je jako najbardziej skuteczne. W tym zestawieniu należy wyróżnić tabletki Neuromood, które mocno cechują się na tle pozostałych jeszcze bardziej selektywnie wartościowym składem i szybkością działania. Najprościej ten środek można określić jako aktualnie najlepsze tabletki na lepsze samopoczucie bez recepty. Mimo wszystko zachęcamy Was do samodzielnego wyboru produktu i przetestowaniu tego, co sprawdzi się w Waszym przypadku.

Źródła:
 1. https://na-depresje.pl/
 2. Dymura, Krzysztof, Jarosław Woroń, and Andrzej Skowroński. “Leki a prowadzenie pojazdów.” Bezpieczeństwo. Teoria i Praktyka 3 (2013): 51-63.
 3. Dobrogowski, Jan, et al. “Zasady kojarzenia leków w terapii bólu.” Palliative Medicine in Practice 1.1 (2007): 6-15.