Leki na depresję bez recepty – jakie antydeprystanty wybrać?

leki na depresję bez recepty - wszystkie dostępne i ranking

Depresja jest stanem, który charakteryzuje się obniżonym nastrojem, przygnębieniem, ciągłym smutkiem i uczuciem opisywanym jako “pustka” czy obojętność. U większości osób cierpiących na to zaburzenie występuje ono ze względu na czynniki zewnętrzne. Możemy mieć zatem do czynienia z depresją egzogenną i endogenną spowodowaną wyłącznie problemami w neuroprzekaźnictwie. Depresja może być wstydliwym tematem, którego raczej nie będziemy chcieli poruszać w towarzystwie. Niektórzy ze względu na swój stan psychiczny bądź wstydliwość mogą nie chcieć udać się do prywatnego lekarza. Niezależnie od jej typu i nasilenia, zmiany zachodzące w mózgu z medycznego punktu widzenia u każdej osoby są bardzo podobne. Istnieją uniwersalne metody pozwalające na samodzielne poradzenie sobie z tym problemem. Co na depresję bez recepty sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy ranking najskuteczniejszych leków w walce z tą przypadłością.


Spis treści:

Ranking leków na depresję bez recepty 

Wyszukując skuteczne antydepresanty bez recepty, warto wiedzieć, które z nich cieszą się najlepszym składem i dobrą opinią wśród konsumentów. Ponieważ kwestia doboru odpowiednich leków jest krytycznym zagadnieniem decydującym o bezpieczeństwie, stworzyliśmy zestawienie najpopularniejszych propozycji. Poniższy ranking obrazuje, jak działają poszczególne leki, co zawierają oraz jakie są skutki uboczne wynikające z ich stosowania. Niżej, pod tabelą, znajdą Państwo informacje na temat skuteczności poszczególnych terapii i obiektywne podsumowanie całego spisu.

Nazwa suplementów i leków
Zalety środka
Wady środka
Suplement na depresję Neuromood bez recepty

1. Neuromood - znajdujący się na pierwszym miejscu Neuromood, zasłużył na swoją pozycję ze względu na wyjątkowo szybką reakcję organizmu, naturalne składniki i zniesienie bezsenności. Jak dotąd, według ankietowanych klientów jest on najskuteczniejszym lekiem bez recepty w zwalczaniu stanów depresyjnych.

Kapsułki dostępne na: https://neuromood.pl/
  • poprawia nie tylko nastrój, ale też związaną z depresją bezsenność, irytację, obniżoną koncentrację i zdolności zapamiętywania,
  • zawiera wyłącznie naturalne składniki (ekstrakty, wyciągi, witaminę b6 w wysoko przyswajalnej formie, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz kwas GABA),
  • jest dostępny w przystępnej cenie,
  • zaczyna działać już po 3 dniach od rozpoczęcia terapii.
  • sprzedawany jest przede wszystkim przez internet na stronie producenta
  • długotrwałe stosowanie dawek wyższych niż zalecane może spowodować biegunkę i nudności.
  • Suplement wspomagający w stanach depresyjnych Visanto Epa Forte

    2. Visanto Epa Forte - produkt znajdujący się na drugim miejscu swoją skuteczność zawdzięcza wysokiej zawartości oleju rybiego o wysokiej zawartości EPA i oleju z ogórecznika. Ma działanie usprawniające funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego.
  • wysoka zawartość kwasu eikozapentaenowego, oleju rybiego i oleju z ogórecznika,
  • zawiera witaminę E w dobrze przyswajalnej formie chroniąc organizm przed stresem oksydacyjnym,
  • może być zażywany w każdym wieku, również przez dzieci od 3 roku życia.
  • jest suplementem,
  • wymaga radykalnej poprawy nawyków żywieniowych,
  • nie powinien być stosowany w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
  • Suplement diety Depresanum

    3. Depresanum - ostatnim lekiem na rankingowym podium jest depresanum wspomagający działanie całego organizmu. Redukuje uczucie zmęczenia i znużenia, przez co pośrednio poprawia nastrój chorego.
  • zawiera składniki z różnych grup takie jak witamina b6, inozytol oraz ekstrakt z kwiatu szafranu,
  • dodatek l-tryptofanu przyczynia się do powolnego zwiększenia poziomu serotoniny,
  • lek nie dostarcza wysokich dawek składników w zaleconych porcjach,
  • wymaga połykania dwóch tabletek na jedną porcję, przez co diametralnie obciąża wątrobę
  • Tabletki ziołowe Hyperherba

    4. Hyperherba - lek o działaniu łagodzącym przejściowe stany depresyjne. Oparty na jednej substancji czynnej, wykazuje skuteczność w początkowych lub lekko nasilonych stadiach choroby.
  • skład oparty jest o dziurawiec (hyperici herba) w dawce 330 mg,
  • powoli podnosi nastrój znosząc wpływając na oznaki przewlekłego zmęczenia w ciągu 14-28 dni,
  • ma tylko jeden składnik, zatem ryzyko podrażnień i skutków ubocznych jest niskie.
  • Hyperherba może być stosowany przez maksymalnie dwa tygodnie,
  • nie można łączyć ze środkami antykoncepcyjnymi,
    trzeba połykać 1 tabletkę 3 razy dziennie,
  • dosyć mocno obciąża wątrobę i żołądek.

  • Na co zwrócić uwagę kupując tabletki na depresję bez recepty?

    Kupując tabletki na depresję bez recepty najważniejszy jest ich skład. Depresja spowodowana jest przeważnie niedostatecznie wysokim poziomem neuroprzekaźników w organizmie (w szczególności serotoniny). Powoduje to obniżenie nastroju, przygnębienie, zmęczenie, a nawet napady lęku i paniki. W zależności od dobranych składników, lek będzie miał różne działanie. Najlepiej będą działać leki bez recepty na depresję o wysokiej zawartości substancji aktywnych i o szerokim zróżnicowaniu. Istotne jest to, aby wybrane leki antydepresyjne bez recepty działały na wielu płaszczyznach.

    Wyjątkowo dobrą opinią cieszą się leki na depresję bez recepty o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Ich niedobór jest główną przyczyną obniżonego i przygnębionego nastroju. Wcale nie rzadziej do przyczyn wystąpienia tego zaburzenia zalicza się niedobór witaminy B6. Dzieje się tak, gdyż uczestniczy ona w wielu procesach syntezy hormonów i neuroprzekaźników. Dobrym wsparciem terapii okazują się być ekstrakty, a także wpływające korzystnie na redukcję znużenia minerały.

    Podsumowując, już wiesz co na depresję bez recepty może wspomóc nasze samopoczucie.

    Walcząc ze stanami depresyjnymi, najlepiej do problemu podejść kompleksowo. Kupując leki na depresję bez recepty, powinno się zadbać o jak największą ilość składników aktywnych oraz ich wysoką przyswajalność. Szczególnie istotne będzie wsparcie mózgu i układu nerwowego przez dodatkowe witaminy. Należy zadbać także o lepszy sen – lepsza regeneracja oznacza obniżenie objawów choroby i zniesienie nieprzyjemnego napięcia. Na koniec warto zauważyć, że leki bez recepty na depresję cechuje znacznie wyższe bezpieczeństwo i znacznie słabsze działanie tłumiące emocje. Pomagają raczej wyregulować poszczególne procesy w organizmie przywracając go do stanu zdrowej i korzystnej homeostazy.

    Źródła:
    1. Łojko, Dorota, Aleksandra Suwalska, and Janusz Rybakowski. “Dwubiegunowe zaburzenia nastroju i zaburzenia depresyjne w klasyfikacji DSM-5.” Psychiatria Polska 48.2 (2014).
    2. Wysokiński, Adam, and Iwona Kłoszewska. “Zespół metaboliczny i zaburzenia depresyjne—przegląd piśmiennictwa.” Psychiatria 8.2 (2011): 46-52.