cena/jakość: 5/5

Kup tutaj!
Porównaj preparaty »

Archiwum kategorii: Poprawa samopoczucia

Menopauza – objawy i tabletki na menopauzę, które pomogą

objawy menopauzy

Menopauza inaczej nazwana jest klimakterium lub przekwitaniem. Jest to etap w życiu każdej dojrzałej kobiety, kiedy przechodzi ze stanu płodnego w bezpłodny. Z czym to się wiąże? Jajniki w tym czasie przestają stopniowo produkować żeńskie hormony oraz następują zaburzenia miesiączkowania, aż do całkowitego ich zaprzestania. Ten okres wiąże się z wieloma dolegliwościami, które potrafią wpłynąć negatywnie na samopoczucie. Jakie są objawy menopauzy? Jak zminimalizować przykre dolegliwości? Czy i jaki jest najlepszy lek na menopauzę? To wszystko i jeszcze więcej w naszym artykule!

Jak radzić sobie ze stresem? Sposoby na stres w pracy i nie tylko

Jak radzić sobie ze stresem? Sposoby na stres w pracy i nie tylko

Czujesz się ostatnio jakoś nieswojo i masz wrażenie, że twoje życie ostatnio zmieniło się w jeden wielki bałagan? Odpowiedzią na wszystkie problemy może być stres spowodowany natłokiem emocji, obowiązków, lub złą atmosferą w domu. Ale chwila, co to jest stres? Jak wpływa na nasz organizm? Jak pokonać stres? Czy istnieją sposoby jak radzić sobie ze stresem? Zostań z nami, jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne ważne pytania związane ze stresem w pracy i w życiu codziennym.

Jak szybko zasnąć – sposoby na bezsenność i problemy ze snem

jak szybko zasnąć, aby się nie męczyć

Bezsenność jest zaburzeniem prawidłowego rytmu snu, co wiąże się bezpośrednio z brakiem wypoczęcia, rozdrażnieniem i zaburzoną koncentracją. Brak snu staje się niestety chorobą cywilizacyjną, dotykającą osoby w różnym wieku. Przyczyn bezsenności może być wiele, jakość snu jest często odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Zobacz nasze sposoby na problemy ze snem i poznaj sprawdzone metody jak szybko zasnąć!

Zaniki pamięci i problemy z pamięcią związane ze stresem

W dzisiejszych czasach cechujących się wszechobecnym chaosem, pędem i wewnętrzną dezorganizacją, wielu z nas dotyka problem z pamięcią. Słaba pamięć bardzo często jest wynikiem przeżywanego przez nas na co dzień stresu. Niestety ten coraz częściej występuje w naszym życiu zbyt często i w nadmiarze. Żyjemy szybko, tu i teraz, natychmiast. Wciąż dążymy do doskonałości, do lepszych wyników, do optymalnych sukcesów. Niestety owa pogoń nierzadko idzie w parze ze skutkami ubocznymi, a jednym z tych właśnie skutków może być stres prowadzący z czasem do problemów takich jak: zaburzenia pamięci czy zaniki pamięci.

Ciągłe zmęczenie i senność – jak leczyć zespół przewlekłego zmęczenia

ciągłe zmęczenie i senność

Przy dzisiejszym trybie życia, kiedy to dużo czasu poświęcamy pracy i innym obowiązkom, nie trudno uniknąć zmęczenia. Jednakże, istnieje duża różnica, pomiędzy zwykłym zmęczeniem, po wysiłku, pracy, a zmęczeniem, którego w żaden sposób nie możemy się pozbyć lub występuje ono bez żadnego konkretnego powodu. Stan, w którym to odczuwana jest ciągła senność i zmęczenie, nazywany jest chronicznym zmęczeniem. Dodatkowe objawy, które są widoczne, gdy chory posiada zespół przewlekłego zmęczenia, mogą być dość problematyczne- utrudniają normalne funkcjonowanie, chory jest ciągle w złym nastroju, aktywności, które wcześniej wykonywał normalnie, są przez niego zaniedbywane albo po prostu unika on ich wykonywania.

Problemy z koncentracją a stres, zobacz jak poprawić koncentrację

problemy z koncentracja

Pojęcie “koncentracji” ma wiele definicji, lecz najprościej mówiąc jest to skupienie uwagi, czyli świadomości na jakimś przedmiocie, wydarzeniu lub sytuacji. Następuje ona pod wpływem świadomego działania człowieka, które sprawia, że przestaje on zwracać uwagę tak dokładnie na inne otaczające go bodźce. Zobacz jak rozwiązać swoje problemy z koncentracją i czym można się wspomóc, aby ta była jak najlepsza!

Jak się uspokoić i poprawić nastrój w chandrze?

Jak się uspokoić i poprawić nastrój w chandrze?

Każdy z nas czuje się czasami podle. Bywają takie dni, że smutne wspomnienia przychodzą nam do głowy, a łzy cisną się do oczu. Czujemy żal, złość, niepokój, poczucie bezradności i beznadziejności. Bywa też tak, że nie mamy nawet ochoty ani siły wstać z łóżka, a co dopiero iść do pracy. Nic nas nie cieszy, a wszystko jawi nam się w czarnych barwach. Gdy taki zły nastrój trwa w sposób ciągły i nieprzerwany dłużej niż dwa tygodnie, mamy do czynienia z depresją.

Jak poprawić sobie humor na dłużej?

Jak poprawić sobie humor na dłużej?

Każdy człowiek czasami ma gorsze dni. Doświadcza wtedy smutku, żalu, złości, niechęci, poczucia bezradności, beznadziejności lub niepokoju. Może to być związane z określonymi zdarzeniami, jakie nas spotkały, np. konflikt ze współmałżonkiem lub szefem, brak możliwości realizacji własnych celów i marzeń, utrata czegoś ważnego, rozwód czy nawet śmierć kogoś bliskiego. Może również wynikać ze zmęczenia, przemęczenia jak również z gospodarki hormonalnej organizmu. Pocieszające jest jednak to, że nie musimy pozostawać w złym humorze do końca dnia lub tygodnia. Mamy wpływ na to, jak się czujemy. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak poprawić sobie samopoczucie. Wiedza o tym, co poprawia humor z pewnością przyda Ci się, gdy dopadnie Cię chandra.