Tabletki na uspokojenie – pomożemy wybrać dobre

Tabletki na uspokojenie - pomożemy wybrać dobre

Czasem każdy z nas może mieć tak zwany „gorszy dzień”. Gdy dzieje się tak często niż tylko od czasu do czasu trzeba temu jakoś zaradzić. Żyjąc w pośpiechu, nie mamy czasu żeby wyciszyć się podczas spaceru. Kiedy nerwowość utrzymuje się dłużej niż przez kilka dni, warto sięgnąć po środki, które łagodnie nas wyciszą i wrócimy do formy. Tabletki na dobry nastrój to żaden wstyd a raczej konieczność w dzisiejszym świecie. Tabletki na lepsze samopoczucie możemy kupić bez recepty.


Spis treści:

Wybór tabletek na uspokojenie a ich skład

Jak podkreśla portal abcZdrowia, depresja to czwarte najbardziej poważne schorzenie na świecie. To dlatego nie wolno go lekceważyć i tuż po rozpoznaniu, powinno się niezwłocznie rozpocząć leczenie. Jest na to wiele sposobów, a jednym z nich są właśnie tabletki. Tabletki na dobre samopoczucie charakteryzują się ziołowym składem. Nie powodują otumanienia, senności i przede wszystkim nie uzależniają. W skład tabletek wchodzą wyciągi ziołowe z:

  • melisy,
  • kozłka lekarskiego,
  • korzenia arcydzięgla,
  • ziela męczennicy lekarskiej.

Istnieją również suplementy diety, dostępne bez recepty, które w swoim składzie zawierają specjalne substancje, poprawiające nastrój jak na przykład Depresanum. Lek ten zawiera, oprócz ekstraktu z kwiatu szafranu, witaminy b6 i kwasu foliowego – inozytol i L-tryptofan. Te 2 składniki wspierają przemiany biochemiczne w mózgu i tym samym wpływają na lepsze funkcjonowanie układu nerwowego.

Jeśli potrzebujemy się wyciszyć najchętniej sięgamy po tabletki uspokajające o składzie ziołowym. Trochę mniej ufamy preparatom, które mają w składzie substancje chemiczne.

Najpopularniejsze a najlepsze tabletki na uspokojenie

1. Najpopularniejsze dobre tabletki na uspokojenie to Tabletki Uspokajające Labofarm. To słynne, małe niebieskie pudełeczko z ziołowymi tabletkami kupimy już od 10 zł wzwyż. W składzie znajdziemy większość ziół wymienionych przeze mnie wcześniej. Smak tabletek nie jest najlepszy, ale spora część klientów chwali ten produkt za poręczne opakowanie i relatywnie dobre działanie, na które niestety trzeba często długo poczekać.

2. Kolejnym chwalonym produktem jest Positivum o ziołowym składzie. Plusem jest to, że tabletki są już powlekane i nie czujemy już nieprzyjemnego posmaku. Niestety cena jest już większa. Za opakowanie zapłacimy 21.99. Dodatkowo trzeba uwzględniać, że zmieniona forma tabletki wpływa na drastyczne zmniejszenie ilości substancji aktywnych w preparacie. Jednak coś za coś.

3. Pacjenci chętnie kupują również Persen Forte. Niezbyt różni się on składem od swoich poprzedników. Za opakowanie zapłacimy 18 zł. Jednak największym mankamentem wydaje się dosyć regularnie przytaczany fakt, że tabletki zdają się działać lub nie, zależnie od wahań hormonalnych organizmu i posiłków, które przyjmujemy. Niestety o tym producent nie wspomina ani słowem, więc pozostaje jedynie przetestować to na sobie.

Trzy powyższe są akutalnie najbardziej rozpoznawalnymi prepratami. Jednak czy najpopularniejsze środki to koniecznie te najlepsze? Koniecznie czytaj artykuł dalej!

Jakie tabletki na uspokojenie wybrać dla najlepszego efektu?

Najlepsze tabletki na uspokojenie oprócz wyciągów ziołowych powinny zawierać witaminy i minerały żeby dodatkowo wspierać organizm. Niestety jest to rzadkość jeśli chodzi o preparaty ziołowe. Jeśli chodzi o mocne tabletki uspokajające również mamy kilku, najczęściej kupowanych faworytów. Tutaj skład jest już bardziej złożony i same tabletki działają wielowymiarowo.

  1. Na pierwszy rzut – Szafraceum – zawiera L-tryptofan, inozytol, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, szafranu, dużą ilość witamin z grupy B i kwas foliowy. Naprawdę poprawia samopoczucie i dodaje energii. Cena także jest przystępna – 14 zł.
  2. Depresanum – w składzie znajdziemy L-tryptofan i inozytol, wzbogacony magnezem. Jest dobrze.
  3. Deprim – to przykład tabletek, na które chyba szkoda pieniędzy. Tylko jeden składnik i w dodatku nie dla każdego a cena to 17 zł. Za herbatkę z ziela dziurawca zapłacimy o wiele mniej.
  4. Mocne tabletki na uspokojenie powinny już reprezentować swoim składem naprawdę o wiele więcej niż same wyciągi z ziół. Najlepszym rozwiązaniem, gdy nie mamy pewności, które tabletki wybrać będą tabletki na dobry nastrój Neuromood. Te ze spokojem mogą konkurować swoim wyjątkowym składem i szybkością działania. A przecież o to nam wszystkim chodzi – aby było szybko i zdrowo. Prawda?

Z kolei silne tabletki uspokajające bez recepty to już rzadkość i najlepszym rozwiązaniem jeśli potrzebujemy czegoś naprawdę mocnego, będzie wizyta u specjalista. Niech lekarz dobierze i przepisze silne tabletki na uspokojenie.

Źródła:
  1. Rymaszewska, Joanna. “Postępowanie z pacjentem agresywnym i pobudzonym.” Psychiatria w Praktyce Klinicznej 2 (2008): 1.
  2. Dzierzanowski, Tomasz, and Aleksandra Cialkowska-Rysz. “New prospects for the treatment of episodic pain.” Medycyna Paliatywna 1 (2010): 1.