cena/jakość: 5/5

Kup tutaj!
Porównaj preparaty »

Archiwum kategorii: Przyczyny i objawy

Zioła na uspokojenie – naturalne środki na stres i bezsenność

zioła na uspokojenie i herbatki

Niemal każda osoba narażona jest na stresujące sytuacje, które mogą doprowadzić do problemów ze snem, nerwowości, wybuchów złości czy stanu napięcia nerwowego (i to zarówno przejściowego, jak i przewlekłego). Praca, problemy finansowe bądź rodzinne czy niespodziewane i często nieszczęśliwe zdarzenia – to tylko niektóre z całego szeregu przyczyn wywołujących nieprzyjemne odczucia. W takich sytuacjach większość osób poszukuje coś na uspokojenie, co zadziała szybko i przede wszystkim skutecznie. Jednym ze sposobów są ziołowe leki na uspokojenie, które mogą występować pod postacią tabletek, syropów, kropel, olejków eterycznych czy zwykłych herbatek do zaparzania. Leki ziołowe na uspokojenie posiadają dwie podstawowe zalety – skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. I zapewne dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Zatem jakie zioła na uspokojenie są warte polecenia? Oto kilka propozycji.

Leczenie nerwicy – objawy, przyczyny i sposoby, jak leczyć nerwicę

leczenie nerwicy w XXI w

W obecnych czasach nietrudno o stres. Doświadcza go każdy z nas i zwykle jest on mechanizmem, który motywuje nas do pracy. Co jednak, gdy stres wymyka się spod kontroli i zaczyna mieć negatywny wpływ na naszą psychikę i cały organizm? Dowiedz się, co zrobić w takiej sytuacji, zobacz czy istnieją skuteczne tabletki na nerwy i dowiedz się jakie kroki należy podjąć, aby leczenie nerwicy było skuteczne!

Złe samopoczucie i jego faktyczne przyczyny

Złe samopoczucie i jego faktyczne przyczyny

Złe samopoczucie wpływa negatywnie na wszystkie aspekty życia codziennego. Pogarsza się zarówno zdrowie psychiczne jak i fizyczne, przez co dana osoba stopniowo traci chęć do pracy, samorealizacji bądź aktywności fizycznych. Skutki złego samopoczucia obejmują niewielkie zmiany w nastroju, ale niekiedy mogą być bardzo poważne. Począwszy od wahań nastroju, spadku formy, pogorszenia humoru, a skończywszy nawet na depresji czy braku chęci do życia.

Uczucie niepokoju w brzuchu – co je powoduje?

Uczucie niepokoju w brzuchu – co je powoduje?

Każdy z nas, w swoim życiu, nie raz doświadczył uczucia niepokoju i lęku. Jest to zjawisko całkowicie normalne, pod warunkiem, że nie utrzymuje się ono zbyt długo. Człowiek ma prawo odczuwać lęk i niepokój w określonych sytuacjach życiowy. Niestety jednak, utrwalone odczucie niepokoju może być podłożem poważnych problemów natury psychicznej. Dlatego też, nie powinno się bagatelizować tego objawu, a w miarę możliwości, jak najszybciej udać się na konsultację psychiatryczną. Poznanie przyczyny niepokoju, może stać się kluczowe w pozbyciu się go.

Zły nastrój – co naprawdę na niego wpływa?

Zły nastrój - co naprawdę na niego wpływa?

Każdy z nas doświadcza czasami złego nastroju. Często czujemy wtedy, że nie mamy na nic ochoty, jesteśmy napięci i zdenerwowani, a czynności, które do tej pory sprawiały nam radość stają się uciążliwym obowiązkiem. Nierzadko towarzyszy nam wtedy złość na coś, co się zdarzyło lub na kogoś, kto przekroczył nasze granice. Z trudnością wstajemy z łóżka czy wykonujemy poranne czynności związane z higieną osobistą, a negatywne myśli piętrzą nam się w głowie i powodują, że nie potrafimy przypomnieć sobie ani jednej pozytywnej rzeczy.