Archiwum kategorii: Przyczyny i objawy

Złe samopoczucie i jego faktyczne przyczyny

Złe samopoczucie i jego faktyczne przyczyny

Złe samopoczucie wpływa negatywnie na wszystkie aspekty życia codziennego. Pogarsza się zarówno zdrowie psychiczne jak i fizyczne, przez co dana osoba stopniowo traci chęć do pracy, samorealizacji bądź aktywności fizycznych. Skutki złego samopoczucia obejmują niewielkie zmiany w nastroju, ale niekiedy mogą być bardzo poważne. Począwszy od wahań nastroju, spadku formy, pogorszenia humoru, a skończywszy nawet na depresji czy braku chęci do życia.

Uczucie niepokoju w brzuchu – co je powoduje?

Uczucie niepokoju w brzuchu – co je powoduje?

Każdy z nas, w swoim życiu, nie raz doświadczył uczucia niepokoju i lęku. Jest to zjawisko całkowicie normalne, pod warunkiem, że nie utrzymuje się ono zbyt długo. Człowiek ma prawo odczuwać lęk i niepokój w określonych sytuacjach życiowy. Niestety jednak, utrwalone odczucie niepokoju może być podłożem poważnych problemów natury psychicznej. Dlatego też, nie powinno się bagatelizować tego objawu, a w miarę możliwości, jak najszybciej udać się na konsultację psychiatryczną. Poznanie przyczyny niepokoju, może stać się kluczowe w pozbyciu się go.

Zły nastrój – co naprawdę na niego wpływa?

Zły nastrój - co naprawdę na niego wpływa?

Każdy z nas doświadcza czasami złego nastroju. Często czujemy wtedy, że nie mamy na nic ochoty, jesteśmy napięci i zdenerwowani, a czynności, które do tej pory sprawiały nam radość stają się uciążliwym obowiązkiem. Nierzadko towarzyszy nam wtedy złość na coś, co się zdarzyło lub na kogoś, kto przekroczył nasze granice. Z trudnością wstajemy z łóżka czy wykonujemy poranne czynności związane z higieną osobistą, a negatywne myśli piętrzą nam się w głowie i powodują, że nie potrafimy przypomnieć sobie ani jednej pozytywnej rzeczy.